Holisztikus egészség - és Reiki klub

Kedves látogató! Szeretettel üdvözöljük a honlapunkon!

 

Kedves Látogató!

Az itt olvasható recepteket, tanácsokat mindenki a maga döntése alapján alkalmazza!

Én magam jónak tartom őket, ezért osztom meg, de mindenki maga dönti el, hogy kell-e neki hasznosításra valami is a kínálaból.

Mindenki a maga döntéséért vállalhat felelősséget.

Jó egészséget!

 

Méregtelenítés olaj öblögetéssel
Ehhez a gyakorlathoz csupán néhány nyugodt perc, és maximum egy teáskanál hidegen sajtolt olaj (pl. napraforgó) szükséges. A gyakorlat végeztével testünk megszabadul egy nagy adag méreganyagtól.

Minden reggel, közvetlenül fölkelés vegyünk a szájüregünkbe maximum egy evõkanál, minimum egy kávéskanál hidegen sajtolt növényi olajat. Ezután csukott szánkban szívjuk-öblögetjük, mindaddig, amíg az eleinte "vastagnak érzett olaj elvékonyodik" (kb. 5-10 perc). Ekkor kiköpjük a szánkból az anyagot, amely a sárgás olajszínbõl fehérré változott. A fehér színt a szájból kiszívott méreganyagok okozzák. "Milyen jó megszabadulni tõle."
A kiköpött folyadékban nagy mennyiségû baktériumot, kórokozót és egyéb káros anyagot találunk.
...a szopogatás és szürcsölés ideje alatt szervezetünk anyagcseréje alaposan felgyorsul... A méregtelenítés és a salaktalanítás mellett az egyik legfeltûnõbb hatás - a meglazult fogak megszilárdulása, a fogínyvérzés abbamaradása, és a fogak látható fehéredése."
Az idézett sorok dr. F. Karach ukrán orvostól származnak, aki maga talált a ki ezt a könnyen végrehajtható méregtelenítõ gyakorlatot.

Az öblögetéssel, és a végtermék kiköpésével testünk egy nagy adag méreganyagtól szabadul meg. Tudni kell azonban, hogy szervezetünk igazi tisztulását helyesen végzett böjt által érhetjük el. "De már az olajterápia is csodálatos hatással van az egészségre."

Fontos szabály, hogy az öblítés után azonnal mossunk fogat, lehetõleg fluormentes, gyógynövénytartalmú fogkrémmel (pl. Dabur), vagy ásványi fogporral, vagy a kettõ keverékével.

"Lényeges továbbá a mosdó fertõtlenítése: a kiköpött fehér színû folyadék komoly méreg!" A fertõtlenítéshez ecet, szódabikarbóna, melegvíz, vagy bármilyen környezetbarát szer használható.

"A napi öblítések után, de nem közvetlenül, ajánlatos - jól megrágva - almát fogyasztani."

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Olaj húzás Előnyök és olaj húzás Titkok az optimális szóbeli és fizikai egészség
Szóval, mi is pontosan az Olaj húzza? Olaj húzás (gyakran nevezik olaj örvénylő vagy olaj swishing) által feltalált ukrán orvos Dr. F. Karach, MD, alapvetően a folyamat swishing körüli olaj a száj (gondolom szájvíz, kivéve a kőolaj helyett), időtartama általában kb 15-25 perc. A továbbiakban "Kavala Graham" a Ayurveda szövegeket.
Akkor miért akar bárki is őrült ahhoz, vagy akár távolról bármilyen érdeke ezt? Dr. Karach azt mondta, hogy a módszer gyógyítja a személy egészét. Amikor Dr. Karach tanult a kőolaj mikroszkóp alatt után húzva, ő fedezte fel sok élő mikroorganizmusok úszni benne. Ő maga már meggyógyult az ő vére krónikus betegsége, amely szenvedett a több mint 15 éve! A legfőbb előfeltétele az olaj húzás, hogy a swishing olajat belül a szád, toxinok get "húzott" az a véráramba, és a nyálkahártya membrane.One című tanulmányára által végzett Sharath, et.al, elindult, hogy meghatározza a hatékonyságát az olaj húzza az orális Egészségi állapot a Szezámolaj. Ezek a rögzített drasztikus csökkenése plakk és a mikroorganizmusok a plakk mintákban, megállapítva, hogy az olaj húzza hatékony otthoni kezelés fenntartása és javítása orális egészség. Egy másik tanulmány toborzott 10 férfi (az összes téma volt enyhe és közepesen súlyos gingivitis), és futott egy 45 napos olaj húzza tanulmány. Segítségével Napraforgó olaj, egyes témák tartott az olaj a szájukban 8-10 percig. Ez a tanulmány azt is megállapította, hogy az olaj húzza képes csökkenteni lepedék és ínygyulladást a napraforgóola.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Hatékony és gyors méregtelenítés napi 15 percben
Igen, megint méregtelenítés, de ne ijedj meg, ez most egy olyan módszer, ami nem igényel különösebb befektetést, mindössze reggelente 15 perccel korábban kell felkelned. Tudom, ez is elég nagy ár, de mindjárt meglátod, megéri!

Az olajrágást elsőként Dr. F. Karacs orosz rákkutató és biológus mutatatta be...
Testünkben baktériumok és vírusok egész garmadája tenyészik, melyek veszélyesek lehetnek a szervezetünkre, és amelyeket természetesen nem tudunk eltávolítani.

Az olajos öblítés kioldja a mérgeket a száj nyálkahártyájából, sőt, nemcsak betegségek megelőzésére szolgál, hanem segít az olyan akut és krónikus panaszoknál is, mint pl. a légcsőhurut, a bélbetegségek és veseproblémák.

Tehermentesíti a szívet, vitalizálja a szöveteket, a szerveket és a sejteket!
Amire szükséged van, az mindössze egy evőkanálnyi hidegen sajtolt (fontos, hogy ez legyen!) napraforgóolaj vagy olívaolaj. Reggelente fogmosás előtt 15 percig zubogtasd, szívogasd, „rágd” a szádban.

Az olaj egyre hígabb, majd fehér lesz. Mivel tele van méreganyaggal, a legjobb, ha a wc-be köpöd a negyedóra letelte után. Ezután öblíts meleg vízzel, majd moss fogat.

Amire figyelj: az olajat lenyelni, gargalizálni vele tilos, mert tele van baktériummal és vírussal és káros anyagokkal. Ha 4 héten keresztül minden reggel elvégzed, nemcsak a fogaid és az ínyed lesznek egészségesebbek!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A csodatevő olajterápia
Az ajurvéda tanítása szerint olaj csodálatos gyógyszer. Minden cseppéjében az egészségünket védő, értékes anyagok vannak. A napraforgóolaj még a káros anyagokat és a kórokozókat is képes kivonni a szervezetünkből Ezért súlyos, krónikus betegségek esetén is

Már Kleopátra, a történelem egyik legszebb és legérzékibb nőalakja is ismerte és alkalmazta az olaj ápoló és fiatalító hatását. Az ősrégi indiai ajurvéda-gyógyászat szintén sok ezer éve használja gyógyszerként a napraforgó-olajat. Nem csak külsőleg, hanem orvosságként is.

Egyetlen evőkanál napraforgóolajjal megőrizhető az egészség, megelőzhető a krónikus betegség. Az "olajkúra" olyan egyszerű, akár a fogmosás, és naponta úgy is kell alkalmazni.

Reggeli előtt egy evőkanállal.
Már nálunk is egyre inkább terjed, főleg azok körében, akik az ajurvéda tanaival megismerkedtek. Aki reggeli előtt egy evőkanál olajjal gargalizál, megelőzhet, vagy meggyógyíthat egy sor betegséget. Olyat is, mint a reuma, trombózis, női bajok.
A szájban ugyanis sajátos módon koncentrálódik a szervezetünket behálózó nyirokedény-rendszer. A sűrűn folyó olajat vedd a szádba, öblítsd át vele a szájüreged, szívd át a a fogaid között (de ne nyeld le!) Az olaj ily módon kivonja a szervezetedből a káros anyagokat, a baktériumokat, kórokozókat és a mérgeket. A szervezeted tehát megtisztul és regenerálódik.
Tíz-tizenöt perces öblögetés után az olaj egyre hígabb lesz, és akár a tejet, ki tudod köpni. Utána langyos vízzel mosd ki a szádat, fogkefével - fogkrém nélkül! - mosd meg a fogadat. A gyógyító folyamat felgyorsítása érdekében naponta akár háromszor is gargalizálhatsz napraforgó-olajjal.
Fontos, hogy ezt mindig evés előtt tedd, éhgyomorra, hogy az anyagcserét megfelelően aktivizáld. Az olaj teljesen veszélytelen, és általában mellékhatása sincs. Egyes esetekben azonban előfordulhat, hogy kezdetben kissé letörtnek érzed magad, sőt, úgy érzed, hogy a panaszaid felerősödnek (ez minden méregtelenítésnél jelentkező tünet!!!), nem kell pánikba esni, ugyanis a mérgeket a szervezet előbb kénytelen átszállítani önmagán, hogy utána a száj nyálkahártyáján át "kitakaríthassa" a szervezetből.
Mire jó?
Rendszeres alkalmazásnál, laza fogaink megszilárdulnak, a fogínyvérzés megszűnik, fogaink kifehérednek.
Gyógyítható vele: gyakori fejfájás, bronchitis, fogfájás, trombózis, ekcéma, gyomordaganat, gyomorbajok, szívpanaszok, vesebántalmak, női betegségek, májbántalmak, idegbetegségek, krónikus álmatlanság.
Mikor hat?
Egyénenként (betegségenként) változó az időtartam. Van akinél 2-3 hét, másoknál hónapok szükséges a gyógyuláshoz. Akkor hagyjuk abba, amikor egészségesnek érezzük magunkat. Reggelente frissen ébredünk, jól alszunk, jó az étvágyunk és emlékezőtehetségünk zavartalan.

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Villámgyors és egyszerű salaktalanító praktikák

Ha szervezetedet salakanyagok terhelik, lassú emésztésed és anyagcseréd alapjaiban gátolhatja meg a plusz kilók leadására tett minden igyekezetedet. Nem kell azonban hosszadalmas és megterhelő méregtelenítő kúrába fognod ahhoz, hogy tehermentesítsd testedet. Első lépésként a következő gyors és egyszerű módszereket is bevetheted.

Olajrágás

A dr. Karach-féle olajrágással szervezetedet a száj nyálkahártyáján keresztül salaktalaníthatod. Ehhez csupán hidegen sajtolt napraforgóolajra van szükséged. A művelet nem igényel túl komoly előkészületeket, és rendkívül egyszerűen kivitelezhető. Reggel egy evőkanál olajat vegyél a szádba, és 10-15 percig forgasd a szájüregedben.

Lábmasszázs

Amellett, hogy a masszázs rendkívül pihentető a szervezet számára, segít elvezetni a savakat az izmokból, valamint a salakanyagokat is, elsősorban a vér- és nyirokkeringés serkentésével. Ha nincs partnered, a lábadat saját magad is megmasszírozhatod, egy ilyen masszázs egész szervezetedre hatással lesz.

Ülj egy frottírtörülközőre az ágy vagy egy szék szélére. Az egyik lábadat támaszd az előtted lévő székre, és simogató mozdulatokkal alaposan ossz el masszázsolajat a lábadon. Ezután a combodat a külső oldalán fentről lefelé jól gyúrd át, felváltva egy, majd két kézzel. Ezután a térdtől a csípő irányába simítsd végig. Ezt most a comb elülső, majd a hátsó, végül pedig a belső oldalán is hajtsd végre.


Oldalváltás előtt mindig a szív felé simíts végig rajta. Ezután a vádli izomzatát ugyanilyen módon dolgozd meg. A lábfejnél kezdd, és felfelé, a térd irányába gyúrd végig, majd ismét lentről felfelé. Ezen a módon mindkét lábadat kétszer masszírozd át. Ha visszérproblémáid vannak, a masszázst illetően konzultálj orvosoddal.

Májpakolás

A máj igen fontos szerv, mely nagymértékben összefügg a méregtelenítéssel. A májborogatás elősegíti szervezeted megfelelő vérellátását, ami a teljes anyagcserének jót tesz. A májborogatáshoz egy lentörülközőre, egy melegítőpalackra és egy nagy frottírtörülközőre lesz szükséged.

A lentörülközőt hosszában hajtsd össze. Harmadát mártsd forró vízbe, és alaposan csavard ki. A hőmérséklete nem lehet túl magas a has érzékeny bőre miatt. Feküdj le, és tedd először a törülköző nedves részét a hasadra. Erre tedd a forró vízzel megtöltött melegítőpalackot, és hajtsd rá a törülköző száraz felét. Ezután tekerd körül az egész testedet a törülközővel. A májborogatást húsz percig hagyd hatni.

A 17 leghatékonyabb méregtelenítő szer A 17 leghatékonyabb méregtelenítő szer

Fontos, hogy kényelmesen feküdj, és egész tested be legyen takarva. A borogatás levétele után még fél órát pihenj. Azonnal vedd le a borogatást, ha nem érzed jól magad. Májgyulladás, májnagyobbodás, tumor vagy epekő esetén ne végezz májborogatást.

Tejsavós fürdő

A tejsavót klasszikus természetgyógyászati szerként belsőleg alkalmazva meg lehet inni, de fürdőkúrára is kitűnő. A tejsavós fürdő serkenti az anyagcserét, és elősegíti a bőrön keresztül történő méregtelenítést. A reformboltokban sűrítményként vagy frissen is kapható tejsavó. A sűrítményeket a használati utasításnak megfelelően fel kell hígítani.

A friss tejsavós fürdőhöz egy liter friss tejsavó szükséges. Öntsd a savót 38°C-os vízbe, és húsz-harminc percig maradj benne. Ne felejts el utána pihenni. Négy-hat hétig heti két-három alkalommal vehetsz ilyet fürdőt, a mindennapi tejsavós fürdő túlságosan megterhelné szervezetedet. Ha allergiás vagy, legyél óvatos a fürdőszerrel. Ha szív- és érrendszeri betegségben szenvedsz, a fürdő alkalmazását megelőzően mindenképp beszélj orvosoddal vagy terapeutáddal.
---------------------------------------------------------------------------------------------
A vér-,érrendszer,szív őre a fokhagyma és az almaecet ! Olvasási zavar javítása.
Érrendszeri és általános meszesedés ellen, de erős immunerősitő és káros baktérium ölő is egyben: a fokhagyma
Verőerek belső felszínén valamennyien, gyermekkorunktól kezdve növesztünk zsíros párnácskákat, plakkokat, de ezeknek csak
kis hányada okoz gondot felnőtt korunkban.
Az emberek egy része hajlamos arra, hogy elmeszesedjen,
de az igazi veszély az,
ha a plakk fala átszakad, a zsíros törmelék bezúdul az ér belsejébe,
és gyors véralvadást idéz elő.

Nyaki,szív,agyi erekhez tapadó zsíros párnácskák, a plakkok.
A fokhagyma nemcsak megakadályozza a koleszterin, illetve a zsír lerakódását a vérben, hanem képes a már lerakódott zsírt feloldani,
csökkenteni a vér koleszterin-és vérzsírszintjét.

Az érelmeszesedés az erek falának zsákszerű kiöblösödésében,
aneurizmában is megmutatkozhat.
Ez az a drámai esemény, amikor kialakul a szívinfarktus
vagy az agyi katasztrófa-sztrók.
A fokhagyma normalizálja a szapora szívműködést, oldja a szív
koszorúereinek görcsét, ennek következtében javul a szívizom vérellátása.
Fokozza a szív teljesítőképességét, a szív koszorúereiben is
megakadályozza a vérrögképződést. Javítja az agy és a végtagok
vérkeringését. Az érelmeszesedés, vérkeringési problémák,
magas vérnyomás megelőzésére és gyógyítására
az egyik leghatásosabb szer a fokhagyma.
Ahhoz,hogy
a fokhagyma gyógyhatása érvényesülhessen, naponta
legalább 2-3 gerezdet kell elfogyasztani.
Napi 4-5 gerezdnél álljunk meg!.
Legjobb nyersen, de fogyaszthatjuk ételekbe főzve is,
bár így nem olyan erőteljes gyógyító hatása.
Hő hatására a fokhagyma biológiailag aktív vegyületei lebomlanak.
A fokhagyma fogyasztása1.Natúr: a fokhagyma gerezdet egészben mindig sok vízzel vagy gyümölcslével-vegyük be.
-a citrom elfedi a fokhagyma szagát-
2. Fokhagyma, citrom,almaecet,méz tinktúra
Egy napra számítsunk:3fokhagyma gerezd+1negyed citrom leve+1teáskanál méz+bő 2dl almaecet=összeturmixszoljuk.
1napra szánt mennyiségből kiindulva,készíthetünk több adagot.
Üvegbe zárva hűtőben tartsuk!
Fogyasztás előtt rázzuk fel !
A kúrát : Natúr vagy Tinktúra ,;
3 hétig kell folytatni, naponta enni/inni, majd 8 nap szünetet kell
hagyni és újra 3 hetes időtartamban megismételni.
E kétszeri kúra egész évre védettséget ad.
Általános javulás áll be.
Ezt az olcsó ártalom mentes és gyógyhatású kúrát ajánlatos
2-3hónaponta megismételni.
Negyven év felett akkor is tanácsos végigcsinálni,
ha egyébként nincs semmi baj, betegség.
Külsőleg alkalmazható módszer:Verőerek és az aorták tisztítása.

2,5 dl almaecetet öntsenek egy félliteres befőttes üvegbe. Tisztítsanak meg 6-10 cikk fokhagymát, vágják félbe, és tegyék bele az almaecetbe. Így kb. félig lesz fokhagymával az almaecet. Zárják le az üveget, hagyják benne a fokhagymát, amíg csak használják az oldatot.
Akár azonnal is alkalmazható.
Este mártsák bele a kezüket az ecetbe, és kenjék be kétszer-háromszor a nyaki ütőeret, szív környékét, kar-láb ütőereit.
1-2 hét alatt érezhető javulás mutatkozik. Aki hajlamos a meszesedésre, hetente 1 alkalommal ismételje meg azután is, ha már a kitisztultak a verőerek.(forrás: bükkszentkereszti füvesember)

Fontos !
Aki vérhigító gyógyszert szed, a fokhagyma felerősítheti a gyógyszer hatását.
Elkerülhetjük a gyomorégést /aki hajlamos/, ha a nyersen összezúzott
fokhagymát elkeverjük natúr joghurtban és így fogyasztjuk.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Légzőgyakorlatok

A légzés a legalapvetőbb működéseink egyike, amely tudatosan szabályozható és szabályozásával alapvetően tudjuk befolyásolni szervezetünk működését, egészségi állapotát. Tudnunk kell, hogy a légzéssel nem csak levegőt, hanem - a táplálkozáshoz hasonlóan energiát is juttatunk be a szervezetünkbe. Alapvetően a civilizált ember légzése nagyon egészségtelen, gyors, sekély és a tüdő kapacitásához képest nagyon kis mennyiségű levegőt juttatunk be tüdőnkbe. A szabályos, mély, nyugodt és légzés elsajátítása és a megfelelő mennyiségű levegő beszívása alapvető jelentőségű az egészség kialakítása, visszaszerzése szempontjából.

Olyan egyszerű chi kung légző gyakorlatokat mutatok itt be, amelyeket otthon segítség nélkül is el lehet végezni és amelyekkel jelentősen javítható a közérzet és egészségi állapot. Az egyes légzőgyakorlatok egymásra épülnek, mintegy feltételezik egymást. Az előző elsajátítása feltétele következő elsajátításának, vagy legalább is megkönnyíti azt.

Természetes (csendes) légzés

A mélyebb és magasabb fokú légzésmódszerek elsajátításának kulcsa a meglévő, mindennapokban alkalmazott légzésmódszerünk megismerése és megértése. Mindannyian különböző módokon lélegzünk. A kisgyermekek hasi légzést alkalmaznak és ahogy idősödünk - általában - egyre feljebb tolódik a légzés. A középkorú emberek a gyomruk magasságában, míg az idősek a mellkas szintjén lélegeznek.

Természetes légzésünk megismerésén és szabályozásán a jelenlegi légzésmódszerünk felismerését és szabályozását értjük. Ez azt jelenti, hogy a gyakorlat alatt nem szabad szándékosan változtatni a jelenlegi légzési szokásainkon, a cél az, hogy megértsük érezzük, és végül simábbá és ellazultabbá tegyük légzésünket.

A gyakorlat: Helyezkedjünk el egy kényelmes testhelyzetben, ahol ellazultan és nyugodtan tudunk a gyakorlatra koncentrálni (állva, ülve vagy fekvő testhelyzetben). Lélegezzünk az orrunkon keresztül oly módon, hogy ne szabályozzuk tudatosan a légzésünket, csak figyeljük meg és érezzük, érzékeljük a légzés folyamatát. Hagyjuk, hogy a testünk és elménk elnyugvásával a légzésünk egyre mélyebb, egyre nyugodtabb, egyre lágyabb, egyre folyamatosabb és egyre egyenletesebb legyen (de ne tudatosan szabályozzuk, csak hagyjuk!). Hagyjunk elég időt magunknak a gyakorlásra, hogy az előbb elmondottak maguktól bekövetkezzenek.

Hatás: A kellően elmélyült és kitartó gyakorlással elérjük azt a fokozatot, amikor légzésünket tudatos erőfeszítés nélkül tudjuk szabályozni, amikor a szabályos légzés - a gyakorlatnál leírt jellemzőknek köszönhetően - automatikussá válik. Ezzel elérjük, hogy légzésünk "minőségileg" egy magasabb szintre emelkedik. E természetes légzés kialakulása után tudjuk - a következő szinten - a tudatosan szabályozott, majd automatikussá váló további légzésformákat gyakorolni, kialakítani.

Hasi légzés

Alapvető, és a chi kung gyakorlatok szabályos végzésének feltétele a szabályos hasi légzés elsajátítása és rutinszerűvé tétele. El kell érni, hogy a mindennapokban e légzésformával lélegezzünk ki és be.

A gyakorlat: A légzésforma gyakorlására fekvő, ülő és állóhelyzetben egyaránt lehetőség van és mindhárom helyzetben szükséges is a gyakorlás, hiszen célunk az, hogy minden helyzetbe e szabályos légzésformát alkalmazzuk. Első lépésben a fekvő helyzetű gyakorlás a legcélszerűbb, mivel így a legkönnyebb a gyakorlat és így érezhető meg leginkább a légzéssel járó fizikai változás. Kényelmes háton fekvő helyzetben enyhén terpesztett lábbal, ellazult izmokkal fekszünk, kezeinket az alhasunkra, a köldök alá helyezve. Belégzésnél enyhén - nem megfeszítve és túlerőltetve - feldomborítjuk a hasunkat, majd a kilégzés folyamán laposítjuk, enyhén a gerinc felé húzva a köldököt. Mind a be- és kilégzésnél figyelni kell arra, hogy az izmaink lazák, illetve csak enyhén feszítettek, un. tónusosak legyenek. A gyakorlás során - a ki- és belégzésre koncentrálva - egyre mélyebbek, egyre lassúbbak és egyre hosszabbak lesznek a légvételek.

Ülő helyzetben egy szék szélén ülve, egyenes háttal, kiegyenesített gerinccel ülünk, lehetőség szerint nem támaszkodva a szék háttámlájához. Csípőnket enyhén magunk alá húzzuk, amíg az ágyéki gerincszakasz ki nem egyenesedik. Gerincünket kihúzzuk és egyenesen tartjuk, állunk enyhe leszegésével kiegyenesítjük a nyaki gerincszakaszt. Kezünket most is a köldök alatt, az alhasunkon tartjuk. Ugyan úgy a lélegzetvételekre koncentrálva hagyjuk egyre mélyülni, lassulni és hosszabbodni lélegzésünket, kezünkkel ellenőrizve a hasfal mozgását.

Álló gyakorlásnál enyhén rogyasztott térddel, vállszélességű állásban állunk, csípőnket enyhén magunk alá húzzuk, amíg az ágyéki gerincszakasz ki nem egyenesedik. Gerincünket kihúzzuk és egyenesen tartjuk, állunk enyhe leszegésével kiegyenesítjük a nyaki gerincszakaszt. kezünket itt is a köldök alatt az alhason tartjuk Ugyan úgy a lélegzetvételekre koncentrálva hagyjuk egyre mélyülni, lassulni és hosszabbodni lélegzésünket, kezünkkel ellenőrizve a hasfal mozgását.

Hosszabb gyakorlás után - ha már a kezünk érintése nélkül is érezzük és tudatosítani tudjuk a hasfal mozgását, elvehetjük a kezünket a köldökünk alól. A cél, hogy külön koncentráció és odafigyelés nélkül, automatikussá tegyük a mindennapok során ezt a légzésformát.

Hatás: A mély, egyenletes hasi légzés számtalan pozitív hatással rendelkezik. Növeli a tüdőkapacitást, javítja a vér oxigénfelvételét, lassítja és szabályozza a keringést, nyugtatja a szívet, segítve annak munkáját. A keringés javításán keresztül minden szerv vér- és energiaellátására pozitív hatással van. A hasfal fizikai mozgásával masszírozza a belső szerveket. Lelki és pszichikai szinten megnyugtat, csökkenti a félelmeket és aggodalmakat, oldja a negatív stresszt, javítja a kommunikációt, növeli az önbizalmat és ezzel pozitív hatással van az emberi kapcsolatokra is.

Fordított hasi légzés

A fordított hasi légzést "taoista légzés"-nek is nevezik, mivel elsősorban a taoista chi kung gyakorlók és harcművészek használják. Jelentősége abban van, hogy e légzés során hatékonyabban tudjuk a chi-t (életenergiát) a végtagjainkba vezetni. Ezért a harcművészeti alkalmazások során és a kézen keresztül kisugárzott gyógyító energia használata során alkalmazzuk. A szexuális energiákat mozgató és képességeket fejlesztő chi kung gyakorlatok szintén ezt a légzésmódot alkalmazzák.

A gyakorlat: A fordított hasi légzés során a belégzésnél behúzzuk a hasunkat és enyhén megfeszítjük (megemeljük) a gátizmot (Huiyin pont, a Bef-1-es pont). Amikor kilélegzünk, lágyan kitoljuk a hasunkat valamint elernyesztjük a gát izmait. A gyakorlás során a belégzésnél a rekeszizom leereszkedik és ezzel együtt a has behúzódik. A gyakorlást a a légzéssel összhangban végzett apró hasmozgatással kezdjük, figyelve arra, hogy a napfonattól a köldökig terjedő területen nem keletkezzen feszültség. Néhány hónap gyakorlás után érezhető meg az az egyensúlyi állapot, amikor a fordított hasi légzés már eléggé mély, de a mellkas tájéka ellazult.

A gyakorlás során - egy idő után - rájövünk, hogy mindig, amikor tudatosan kívánjuk kiterjeszteni a chi-t a kilégzés üteme alatt, akkor ez lényegesen könnyebb és természetesebb a hasizom kiterjesztésével, mint a szabályos hasi légzéssel. (A taoista gyakorlók is így jöttek rá erre a gyakorlatra, hogy amikor szándékosan megpróbálták a chi-t kiterjeszteni vagy az energiaközpontban (tan-tien pontba) összesűríteni, akkor a hasfaluk fordítva mozgott, mint a szabályos légzés során.)

A légzés az előzőhöz hasonlóan fekvő, ülő vagy álló helyzetben is gyakorolható, de mindig érdemes a chi tudatos vezetésével vagy összesűrítésével összekötni, mert akkor automatikusan alakul ki ez a fordított légzés.

Fontos szempont, hogy a szabályos hasi légzés teljes elsajátítása és automatikus használata után kezdjük el ennek a légzéstípusnak a gyakorlását.

Hatás: Élettani hatásai hasonlóak a szabályos hasi légzéshez. Mint már említtettem a legkiemelkedőbb jelentősége használatának az, hogy ezzel a légzéstípussal lényegesen könnyebb a chi-t a végtagokba, illetve a végtagokon keresztül távolabbra vezetni, illetve összesűríteni. Ezt a légzést elsősorban a harcművészeti (támadó és védekező chi), gyógyító (gyógyító energia kisugárzása a kezeken keresztül), az energia gyűjtő (az energia összesűrítése az elixír mezőkben (tan tien) vagy a test bármely pontján), illetve a szexuális képességeket fejlesztő chi kung gyakorlása során (ahol kiemelt jelentőséget kap a gátizmok mozgatása és edzése) alkalmazzuk.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
5 hiba, amit a haldoklók leginkább megbántak.

Megtanultam, hogy sose becsüljem alá senki fejlődési lehetőségeit. Néhány változás rendkívüli volt. Mindegyikük sokféle érzelmet tapasztalt meg, ahogy ez várható is: elutasítást, félelmet, haragot, megbánást, még több elutasítást és végül elfogadást. Minden egyes páciens végül megtalálta a békéjét, mielőtt továbbindult volna, mindegyikük.

Amikor arról kérdeztem őket, hogy van-e valami, amit megbántak, vagy van-e olyasmi, amit másként csináltak volna, hasonló témák merültek fel mindegyiküknél. Íme, az öt legtöbbször előforduló tévedés ezek közül:

1. Bárcsak lett volna bátorságom úgy élni az életem, hogy hű legyek önmagamhoz, nem úgy, ahogy mások elvárták tőlem!
Ez volt a legtöbbször előforduló vágy az összes közül. Amikor az emberek rájönnek, hogy az életüknek mindjárt vége és visszanéznek, könnyű meglátni, hogy mennyi álmuk maradt, amit nem váltottak valóra. A legtöbben az álmaik felét sem vették figyelembe és úgy kellett meghalniuk, hogy tudták: ez a saját döntéseik vagy épp döntésképtelenségük következménye.

Fontos, hogy igyekezz legalább pár álmodat megvalósítani életed során. Attól a pillanattól kezdve, hogy az egészséged tönkremegy, már késő. Az egészség szabadságot ad, amit kevesen értékelnek egész addig, amíg már nincs meg nekik. 2. Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!
Ezt mindegy egyes férfi páciensem mondta, akit ápoltam. Hiányzott nekik az, hogy lássák a gyerekeiket felnőni, fájlalták, hogy nem töltöttek elég időt a kedvesükkel. Néhány nő szintén bánta ezeket a dolgokat, de a nők főleg az idősebb generációból valók voltak, így a legtöbb női páciens nem volt családfenntartó.

Azzal, hogy leegyszerűsíted az életed és tudatos döntéseket hozol, elképzelhető, hogy nem kell akkora bevétel, mint amit gondolnál. És azzal, hogy több teret engedsz önmagadnak az életedben, boldogabbá válsz és nyitottabbá azokra az új lehetőségekre, amelyek jobban illenek az új életmódodhoz.

3. Bárcsak lett volna bátorságom, hogy kifejezzem az érzelmeimet!
Sokan elnyomták az érzelmeiket azért, hogy elkerüljék a konfrontációt másokkal. Ennek eredményeképpen megelégedtek egy középszerű élettel és sosem váltak azokká, akikké válhattak volna. Sokan betegségeket teremtettek maguknak állandóvá vált keserűségükkel és neheztelésükkel, bosszankodásukkal.

Mások reakcióit nem tudjuk kontrollálni. Bár az emberek természetesen reagálni fognak arra, ha megváltozol és őszintén kezdesz kommunikálni, a végén mindez egy egészen új, egészségesebb szintre emeli a kapcsolataidat másokkal. Vagy ez történik, vagy az egészségtelen kapcsolódások eltűnnek az életedből. Akárhonnan nézzük, jól jársz, ha felvállalod önmagad.
4. Bárcsak kapcsolatban maradtam volna a barátaimmal!
Gyakran nem ismerték fel a régi barátokkal való kapcsolattartás fontosságát és hasznát, amíg közel nem kerültek a halálukhoz és nem tudtuk mindig megtalálni a régi barátaikat. Sokan annyira elmerültek a saját életükben, hogy aranyat érő barátságokat hagytak elsikkadni az évek folyamán. Sokan bánták, hogy nem szántak elég időt és figyelmet a barátaikra. Mindenki hiányolta a barátait haldoklása során.

Gyakran előfordul elfoglalt életünk során, hogy elhanyagoljuk a barátságainkat. De amikor szembetalálod magad a közelgő halállal, az anyagias dolgok már nem számítanak. Az emberek el akarják ugyan rendezni a pénzügyeiket, ha lehetséges, de nem a pénz vagy a státusz a fontos számukra ilyenkor. Rendet akarnak tenni, hogy ezzel segítsék azokat, akiket szeretnek. Általában sajnos ilyenkor már túl betegek vagy fáradtak ahhoz, hogy ez sikerüljön nekik.
A végén minden a szeretetről és az emberi kapcsolatokról szól. Mindössze ez marad az utolsó hetekben fontos, a szeretet és az emberi kapcsolatok.

5. Bárcsak engedtem volna magam boldogabbnak lenni!
Ez egy meglepően gyakori vágy. Sokan csak a halálos ágyukon jönnek rá, hogy a boldogság választás kérdése. Régi viselkedési mintákba és szokásokba ragadtak bele. Az ismerős dolgok kényelmes komfortja elárasztotta az érzelmeiket és az egész életüket. A változástól való félelem arra késztette őket, hogy szerepet játsszanak mások és önmaguk előtt is. Miközben legbelül arra vágytak, hogy végre egy jót kacagjanak és bohóckodjanak és vidámság legyen az életükben. A halálos ágyadon fekve egyáltalán nem gondolsz arra, hogy mások mit gondolhatnak rólad. Milyen csodálatos dolog újra képesnek lenni mosolyogni!

Az élet egy választás. Ez a TE életed. Válassz tudatosan, válassz bölcsen, válassz őszintén. Válaszd a boldogságot!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Egyensúlyban az energiaáramlás: a Kínai szerv-óra működése

A hagyományos kínai orvoslás szerint az emberi szervek meghatározott időrendben működnek és pihennek.

A periódikusan váltakozó bioritmusunk szerint mindennek megvan a maga ideje.
A táplálkozásnak, a sportnak, a pihenésnek, akár egy foghúzásnak is. 12 fő szervünk kétórás időközönként "váltja egymást" a munkában, a maga idejében az éppen aktuális "dolgozó" birtokolja szinte az összes energiánkat. Az energiapályákon, vagyis a meridiánokon tehát az energiaszint állandóan változik. Egy kis odafigyeléssel mi is nagyon sokat tehetünk azért, hogy ne bontsuk meg az energiaáramlás egyensúlyát szervezetünkben, például ne késztessük bőséges vacsorával éjjel májunkat aktív munkára, ha éppen pihenőideje volna.
A kínai szerv-óra, amely testünk 12 csatornáját mutatja.
Mindegyiknél megfigyelhető egy olyan kétórás periódus, amikor a csi áramlása maximális.

1 és 3 óra között: a szervezet teljesítőképessége ebben az időben a legalacsonyabb. A máj teljes erővel méregtelenít, nem szabad tovább terhelni.

3-5 óra között: eljött a tüdő aktív ideje, felkészül az egész napi munkára. A férfiak nemi aktivitása ebben az időintervallumban a legnagyobb, mert ilyenkor termelődik a legtöbb nemi hormon.

5-7 óra között: ekkor működik legaktívabban a vastagbél. Ez az egészséges székletürítés ideje. Megszabadítjuk szervezetünket a salakanyagban található mérgektől, így azok nem tudnak visszaszívódni és teljesítőképességünket csökkenteni.

7-9 óra között: a gyomor leginkább terhelhető időszaka. Ekkor tud a leghatékonyabban dolgozni, tehát bőséges, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag reggelit vegyünk magunkhoz.

9-11 óra között: testhőmérsékletünk optimális, az idegrendszer ebben az időszakban a legnyugodtabb, teljesítőképességünk igen magas.

11-13 óra között: 11 óra a szívciklus csúcspontja, tehát legjobb idő a sportolásra. Délben erősödik a gyomorsav-, majd később az epetermelődés, készen állunk egy finom ebéd elfogyasztására.

13-15 óra között: lassul a vérkeringés, az energiák a vékonybélben koncentrálódnak, csökken a fájdalomérzékelés is, ezért ilyenkor érdemes a fogorvoshoz bejelentkezni.

15-17 óra között: a húgyhólyag dolgozik a legintenzívebben, ezért fogyasszunk bőségesen cukor és alkoholmentes folyadékot. Szervezetünk kiüríti a méreganyagokat, ismét ereje teljében van, tehát tanulhatunk, sportolhatunk, dolgozhatunk teljes energiabedobással.

17-19 óra között: vesénk a legnagyobb tisztító munkában, ezért ebben az időben ne terheljük tovább zsírral, cukorral, sóval és egyéb mérgező anyagokkal. Vérnyomásunk csökken, szívműködésünk lassul, egy kicsit nem árt megpihenni munka közben. Ilyenkor érdemes elfogyasztani a könnyű vacsorát is.

19-21 óra között: ha most vacsorázunk, azt már nem dolgozza fel szervezetünk, elraktározza reggelre. Energiapályáink lelassulnak, felkészülünk az éjszakai pihenőre, érzékeink kifinomulnak.

21-23 óra között: az úgynevezett "hármas melegítő" időszakában testünk és lelkünk nyugalomra, pihenésre vágyik, teljesítőképességünk erőteljesen csökken, ez a legpihentetőbb alvás ideje, tehát ne végezzünk se testi, se szellemi aktív tevékenységet igénylő munkát. A hármas melegítő nem szerv, hanem azt a helyet jelöli, ahol testünk alsó-középső és felső részének szervei együttműködnek. Feladata, hogy a légzés, az evés és az ivás során a szervezetünkbe jutó, a tüdő és a gyomor által felvett energiákat a testünkbe irányítsa.
23-1 óra között: legintenzívebb az epehólyag görcskészsége, kevésbé csillapítható a fájdalom.
A kínai orvoslás szerint akkor vagyunk egészségesek, ha a szervezet energiakeringése harmonikus. Ez az energia a csí(Qi), a vitalitást, életerőt jelenti. A keringés akadályoztatása betegséghez vezethet. Érdemes tehát figyelemmel kísérni biológiai óránkat.

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Végül is miért szükséges ez a fajta belső megtisztulás?

 

    Hát ugyanazért, amiért a külső. Élettevékenységünk során testünkben rengeteg biokémiai melléktermék keletkezik, mely a beleken, a vesén és a bőrön keresztül távozik el. Ehhez jön még a tüdőnkbe kerülő szmog, cigarettafüst, a gyomrunkba jutó műtrágya-maradványok, az ivóvíz káros elemei, az alkohol, a különböző tabletták. A bélcsatornából pedig az ott lévő mérgek szívódnak fel. Mivel szervezetünk nem működik maximális teljesítménnyel, nem képes idejekorán kitakarítani magából mindent. Ha egy gépkocsi akárcsak pár órán keresztül maximális teljesítménnyel működik, felforr benne az olaj. Ezért van, hogy az emberi agy átlagban csak 20 %-os teljesítménnyel dolgozik. Ezért van, hogy a boltból hazatérő háziasszonynak túl nehéz az ötkilós bevásárló szatyor. Kiválasztó rendszerünk sem távolít el mindent tökéletesen.
   A méregtelenítés arra figyelmezteti kiválasztó rendszerünket, hogy végig kell vinni azt, amit ő örökké csak holnapra halaszt. Sőt, holnaputánra. Persze, valamikor ezt beavatkozásunk nélkül is megteszi, csakhogy addigra a vesében, epehólyagban már lerakódik néhány homokszem. Ebből később kövek lesznek, a májban felhalmozott mérgek pedig a vérbe jutva már másnap reggelre fejfájást idézhetnek elő.

 

    Kötelező-e a szervezet méregtelenítése?

 

    Hát vajon kötelező mosakodni? Nem, sem ez, sem az nem kötelező. Emberek milliói élnek anélkül, hogy fogalmuk lenne a szervezet méregtelenítéséről vagy akár egyszer is megtették volna azt. Közép-Afrikában vagy Szibériában olyan emberek is élnek, akik életükben még sosem mosakodtak. No de mikor érezzük magunkat jobban? Ha nyakig ülünk egy mocsárban, vagy fürdés, fogmosás után? A szervezet méregtelenítésének eljárásai nemcsak jó közérzetet biztosítanak, hanem a meglévő és rejtett betegségek gyógyítását is elvégzik.

    Hogyan állapítható meg, van-e a szervezetben salak lerakódás vagy nincs? Kell-e méregteleníteni vagy nem?

    J. Osawa természetgyógyász, a makrobiotika megalapítója szerint a belső salaklerakódásnak hét stádiuma van. Kérem, ismerkedjék meg velük, s maga állapítsa meg, mennyire tiszta a szervezete.
    Az első stádiumban a külsőleg egészséges ember észreveszi, hogy jóval fáradékonyabb, mint korábban. "Azelőtt mindig végigdolgoztam a napot, s mindez meg se kottyant. Most meg feleannyira sem bírom az iramot". Erre az állapotra találták ki az orvosok a "krónikus fáradtság" elnevezést.
    A második stádiumban a fáradtságot gyakori fejfájás tetézi, az ember szaggatást érez a csontjaiban.
    A salak-felhalmozódás harmadik stádiumára az jellemző, hogy a bőrben lerakódott mérgező anyagok különböző allergiá s vagy ekcémás kiütéseket okoznak.
    A negyedik stádiumban a biológiai szennyeződések homok, kő vagy kalcium lerakódás formájában halmozódnak fel a vesében, epehólyagban, izületekben.
    Az ötödik stádiumban bekövetkezik a megtámadott szervek deformációja.
    A hatodik és hetedik stádiumban kóros szövet elváltozások következnek be a májban, agyban és más szervekben, rosszindulatú daganatok keletkezhetnek.
    Nos, messze van még az agyi deformitásoktól? Gratulálok! Lehet, persze, hogy Ön mit sem érez a fenti stádiumokból, frissnek, egészségesnek érzi magát. Ez esetben nem szükséges méregtelenítenie. De ha mégis, úgy elmondom, hogyan is kell csinálni.
    A legegyszerűbbtől a legkülönlegesebbig rengeteg eljárás létezik. Az egyes kiadványokban általában visszaköszönnek a régi könyvekből kiírt javallatok, melyek általában így szoktak kezdődni: "Végy egy literes dunsztos üveget, tégy bele vágott zabszalmát, önts rá ezt, tégy hozzá azt és fogyaszd hat napon át. Ezen kívül semmi mást ne igyál, ne egyél".
    Nem nagy dolog, de honnan szerezzen zabszalmát a városi ember, ráadásul télvíz idején? No és ha hozzá jut, vajon képes-e lovak módjára egy héten át zabszalmán élni?
    Vagy vegyük a következő javallatot: "A méregtelenítés hatvan napig tart. Az első tíz napban csakis rizst fogyasztunk, a második tíz napban 24 órán át adjon magának beöntéseket saját vizeletéből ..." Hogy ezután mit kell tenni? Nos, ami engem illet, már nemhogy hatvan napig folytatni, de elolvasni sincs kedvem. Kíváncsi volnék, akár egyszer is kipróbálták magukon ezt a gyógymódot azok a természetgyógyászok, akik javasolják?
    A Kis Herceg észrevette, hogy ha a katona nem teljesíti a tábornok parancsát, akkor a tábornok a hibás. Én orvos vagyok. Ha pácienseim nem teljesítik azt, amit tanácsolok nekik, akkor a vétkes valószínűleg én vagyok. Ezért aztán csakis olyan egyszerű, a gyakorlatban is kipróbált méregtelenítési eljárásokat javaslok Önnek, amelyek nem 60 napot, hanem mindössze 5 percet, egy vagy maximum három napot igényelnek. Hogy úgy mondjam, gyógykúra lustáknak. Vagy pedig elfoglaltaknak. Ha pedig mindez Önnek nem elegendő, jó pár könyv akad még a könyvespolcon, amely ezzel a problémával foglakozik.

                                         A vastagbél méregtelenítése

    Tulajdonképpen egy két napos diétáról van szó. Bármely nap elvégezhető, de mégiscsak jobb a szombat-vasárnap, amikor a szervezet pihen. Már pénteken készítsen elő három liter kefirt, szeleteljen fel kb. 30-40 deka kenyeret, lehetőleg a barna fajtákból. A kenyérszeleteket tegye ki az ablakpárkányra, hogy a napsütéstől szombatra kétszersült legyen belőlük. Ha nem süt a nap, megfelel a kenyérpirító is vagy valami más.
    1. nap. A nap folyamán igya meg az egész kefirt, közben harapjon hozzá a kétszersültből. Mindig akkor igyon, s közben rágcsáljon kétszersültet, amikor megéhezik. Ha nem szereti a kefirt, megteszi helyette a szénsav nélküli ásványvíz is.
    2. nap. Kefir helyett reggeltől estig igyon cukormentes gyümölcs- vagy zöldség-levet, megint csak három liternyi mennyiségben és egyen hozzá kétszersültet. Konkrétan milyen lé legyen? Ízlése szerint választhat –
alma-, paradicsom-, sárgarépa- vagy bármely más gyümölcs- és zöldség-lé közül. A fenti módszert ajánló természetgyógyászok a kúra alatt esténként még beöntést is javasolnak. Jómagam úgy vélem, rendeltetésének megfelelően a vastagbél amúgy is eltávolít magából mindent. Nem kell tehát még különféle szerves és szervetlen dolgokat oda bejuttatni. Ámbár, ha valakinek kedve telik benne, miért is ne tehetné meg.
    Kollégáimmal több ezer páciensünknek ajánlottuk már ezt a módszert. A kúra után többségük beszámolt arról, hogy testükben csodálatos könnyűséget éreztek, erőnlétük és közérzetük pedig jelentősen javult. Akadtak azonban olyanok is, akiknél az első nap tovább fokozódott a fáradtság rossz szájszagot és bőr viszketegséget éreztek, ezért felhagytak az egésszel. Nagy kár. Mindez ugyanis megfelel a toxikus anyagok "rejtekhelyükről" való eltávozásának tüneteinek. Egér vagy patkány írtáskor is azt látjuk, hogy a kártevők először tömegesen menekülnek odúikból. Utána viszont steril körülmények maradnak az élőhelyeiken. Úgyhogy aggodalomra semmi ok.
    Milyen gyakori legyen az ilyen gyógykúra?
    Elegendő havonta egyszer. Ha viszont Ön a salak-felhalmozódás harmadik stádiumában van, ha szorulásra hajlamos vagy jelentős súlyfeleslege van, akkor jobb, ha kéthetenként egy alkalommal megteszi.
    És kinek nem javasoljuk a vastagbél-méregtelenítést?
    Az ellenjavallat cukorbetegeknek, gyomorfekély eseknek, erősen savas gyomorhurut osoknak és a szoptatós anyáknak szól.

                    A máj és az epehólyag tisztítása

    Könyvünk számára mondta el dr. Jurij Petrov, a szegedi bioklinika vezetője az alábbiakat.
   – Melyik embert nevezte Hippokratész epésnek? Az utálatost, aki minden apróságért robban, aki rátámad szeretteire, barátaira, saját magára. Az ókori görögök tudták, hogy ezt nem annyira a csapnivaló jellem vagy a rossz nevelés okozza, hanem az epe pangása.
    Betegeink vallják, hogy a tisztító kúrák után megszűnnek a családi perpatvarok. Senki nem töpreng ezen különösebben, mindössze annyi történik, hogy az ember egyszer csak észreveszi, hogy stressz helyzetekben kevésbé "akad ki". Nyugalma helyreáll, kevésbé ingerült, kevésbé hajlamos a konfliktusra, egyre ritkábban fortyan fel, egyszerűbbé válik az élet, sőt, másként tekint egy sor dologra, s mindezzel együtt fizikailag is sokkal jobban érzi magát. Mi az elsődleges? Mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás? Nem a salakanyagokban van-e a családi konfliktusok eredete?
   – Ha jól értettem, "tisztítsd meg májadat, s megtisztítod a lelkedet"?
   – Inkább így: Szabadulj meg a felesleges epétől, s megszabadulsz a bosszúságtól. A felesleg tehát a felhalmozódott és pangó epe. Ahogy a fáradt olaj szennyezi a motort, úgy szennyezi szervezetünket a felesleges epe. Amíg jelen van, a májsejtek lusták új epét termelni.
    Vagy vegyünk egy másik analógiát, de ne a műszaki életből, hanem a konyhaművészetből. Romlott étolajból két-három napig, sőt akár egy hétig is készíthetünk ételt. De aztán végleg megromlik. Valamivel azonban mégiscsak főzni kell. Mit tegyünk? A romlottat frissre kell kicserélni.
    A fizikai stabilitás lelki kiegyensúlyozottsághoz vezet. Ha az ember úgy érzi, ura a testének, azt tesz vele, amit akar, nem pedig megfordítva, amikor a szálak a kezében futnak össze, akkor már nem a testére figyel - na megkönnyebbültem, egészséges lettem, a magam ura vagyok. 
   – De hogyan végezzük el a máj tisztítását?
   – Szerezzünk be hozzá szorbitot.
   – Az meg micsoda?
   – A szorbit nem más, mint glükóz nélküli cukor. Recept nélkül kapható a gyógyszertárakban. Oldjunk fel belőle evőkanálnyit egy deci forró vízben, igyuk meg éhgyomorra, feküdjünk a jobb oldalunkra és tegyünk a máj tájékára meleg vizestömlőt.
    Ne ülő helyzetben végezzük a kúrát, mert akkor összenyomódnak az epevezetékek. Maradjunk fekvő helyzetben másfél-két órát. Ha ezt hasmenés követi, minden rendben van. Ha elmarad a hasmenés, ez azt jelenti, hogy szervezetünk nem reagál a szorbitra, és más eszközökhöz kell folyamodnunk. Szorbit helyett alkalmazhatunk magnéziumot, mézet, két friss tojássárgáját, oliva- vagy napraforgóolajat. Persze, nem mindenki képes felhajtani fél pohár étolajat, fél pohár vízben feloldott cukrot viszont igen.
   – Meddig tart a hasmenés?
   – Általában mindössze egy-két alkalommal. Ha pedig tovább tart, együnk valamit gyengén főzött rizzsel. Nem baj, ha enyhe szédülést vagy gyengeséget érzünk. Első alkalommal ez néha megesik, de a következőkben már nem ismétlődik meg.
   – Mindezt naponta kell csinálni?
   – Nem, hetente mindössze egyszer. Megtehetjük két-három alkalommal is, de a legjobb, ha két hónap alatt mindössze 8-10-szer végezzük el. Az emésztőrendszerbe jutva a szorbit a nyombélben felszívja az ott felhalmozódott epét és eltávolítja a szervezetből.
   – Az ilyen méregtelenítés a lélektani egyensúlyon kívül mást is eredményez?
   – A szervezetből eltávozik az allergia, amellyel szemben más beavatkozások hatástalanok volnának. Az ekcéma, bőrgyulladás gyakran a második-harmadik kúra hatására múlik el. Ha pedig egy idő után a kiütések ismét megjelennek, betegeink már tudják, hogy újabb két-három kúra után minden rendbe jön. Az ilyen betegségeknél, ide értve a pikkelysömört is, kezdetben erősödnek a tünetek, további pikkelyek jelennek meg. Itt feltétlenül el szoktuk mondani betegeinknek, hogy örüljenek, ha újabb kiütések jelennek meg, mert ez esetben a szervezet jól reagált a kezelésre. Ezután eltűnnek a kiütések és tartós enyhülés áll be. Azok a betegek, akik kénytelenek tablettát is szedni, felére vagy harmadára csökkenthetik gyógyszer adagjukat. A máj megújul. Ugyanahhoz a gyógyhatáshoz a szokásos gyógyszeradag helyett elenyésző mennyiségre lesz csak szükség. Rendkívül jelentős mértékben csökken a altató, nyugtató és depresszióellenes gyógyszerek mennyisége is.
   – Vannak-e ellenjavallatok ehhez a kezeléshez?
   – Igen, a magas láz, a májzsugor és az epekő.
   – Mi a helyzet a szövődményekkel?
   – Hétéves praxisunk alatt ilyet nem tapasztaltunk.
   – Voltak-e olyan esetek, amikor hatástalannak mutatkoztak a kezelések?
   – Gyakorlatilag nem. Nem emlékszem, hogy a gyógymód ne működött volna.
   – A kúra után milyen hosszú ideig tart annak hatása?
   – Egy-két kezelés után egy vagy két hónapig tart. A teljes kúrát, azaz 8-10 kezelést követően a gyógyhatás legalább hat hónapig, de akár egy évig is eltarthat. Ezért a kezeléseket, csakúgy, mint odahaza a nagytakarítást évente két-három alkalommal el kell végezni.
   – El lehet-e távolítani a szervezet más sejtjeiből is a salakanyagokat?
   – Igen, de másként, koplalással. Mitől szabadul meg a háziasszony nagytakarításkor? A felesleges dolgoktól. Így van ez koplaláskor is: a szervezet elsősorban azt adja le, amire nincs szüksége - a vízben oldott mérgeket. A koplalást persze be kell fejezni, mielőtt a sejtek a szükséges dolgoktól is megszabadulnának.
   –
Köszönöm, hogy megosztotta velünk tapasztalatait és hozzájárult, hogy azokat közzé tegyük!
   A
mennyiben kérdései lennének, úgy felteheti azokat személyesen a 

                           A vese méregtelenítése

    A vesében folyamatosan képződnek különböző sókristályok. Ezek nem irritálnak bennünket és rendszeresen el is távoznak szervezetünkből. Ha viszont a vese nem távolítja el őket a kellő gyorsasággal, akkor ez homok és kövek képződéséhez vezet. Amikor a vesekő már kialakult és mérete meghaladja az egy centimétert, ezen már semmiféle átmosás nem segíthet. Hogy mindez ne következzék be, tegye az alábbiakat.
    Nyáron a vese átmosására a legjobb a görögdinnye. A dolog végtelenül egyszerű. Naponta délután 5 és 7 között– amikor a legintenzívebb a szervezet vizeletkiválasztó tevékenysége –
fogyasszon el annyi dinnyét, amennyit csak tud. Ezt követően vegyen melegvizes ülőfürdőt, s mindaddig maradjon benne, amíg vécére nem kell mennie. A görögdinnye kiváló vizelethajtó, a meleg víz pedig nem csak a húgyvezetékeket tágítja ki, hanem a vesehomok és apróbb kövek eltávozását is elősegíti. Télen a vizelethajtó tea receptje alkalmazható, melyet pár oldallal később, a házi gyógyfüves kúra javaslatunknál talál meg.

                        A tüdő méregtelenítése

    Hogy érzi magát egy szellőzetlen lakásban? Ha kinyitjuk az ablakot, felfrissül a levegő. A tüdő átszellőztetéséhez azonban nem elegendő, ha kinyitjuk a szánkat.
    Foglaljon helyet egy fotelban anélkül, hogy hátradőlne. A hátát tartsa egyenesen. Fújja ki teljesen a levegőt, majd lassan szívja tele a tüdejét. Tartsa vissza a levegőt mindaddig, amíg jól esik, aztán végezzen lassú kilégzést. Üldögéljen így egy-két percig. Esetleg könnyű szédülést érez, de aggódjon, mert ez így van jól. Oxigénhiányhoz szokott agya ekkor töltődik fel friss energiával. A szédülés aztán hamar elmúlik. Ismételje meg a procedúrát három-négy alkalommal. Naponta végezze el a gyakorlatot, de ha restelli a dolgot vagy "nem ér rá", akkor tegye, amikor éppen eszébe jut.
    Van egy másik eljárás is. Hogy operáció után elkerüljék a tüdő pangását, a beteggel léggömböt szoktat fújatni. Elképzelhető, hogy e módszer Önt is jobban "megihleti". 

                    Az izületek méregtelenítése

    Nem tudom kitől származik az eljárás, amit most fogok javasolni, de a szakirodalomban általam olvasottak közül ez a legegyszerűbb.
    Öntsön 5 grammnyi babérlevélre 3 deci vizet, s gyenge lángon forralja 5 percig, hogy eltávozzanak belőle a vesét irritáló illó olajok. Ezután vegye le a tűzről és a babérlevéllel együtt öntse termoszba, majd hagyja állni 3 órát. Az így kapott főzetet fogyassza apró kortyokban három napon át. Étrendjét ezalatt igyekezzék közelíteni a vegetáriánus koszthoz –
minél kevesebb húst eszik, annál jobb. A kúrát ismételje meg egy hét múlva.

                    Az érrendszer megtisztítása

    Erre azoknak van szükségük, akiknél zsír vagy elmeszesedett lemezkék rakódtak le az érfalakon, melyek szív fájdalmat, magas vérnyomást, agyi vér elégtelenséget okoznak. A recept tibeti orvosoktól származik, időszámításunk előtt a IV. századból.
    Készítsen keveréket tíz-tíz deka kamilla, orbáncfű, homokiszalmogyoparvirag és nyírfalevél hozzáadásával. Kávéskanálnyi keverékből 2-2.5 deci vízzel készítsen teát, 15-20 percig hagyja állni, majd tegyen hozzá egy kávéskanál mézet és igya meg. Reggel és este igyék a teából mindaddig, míg az el nem fogy.

 bor_tiszti.jpg (3454 bytes)         A bőr megtisztítása

    Sokan tusolnak vagy fürdenek naponta. De vajon elegendő-e mindez? Ha nincs salak-felhalmozódás, akkor bőven. De ha van? Akkor a bőrmirigyekben felhalmozódott toxikus anyagok nem mindig választódnak ki a bőr felületére, s egyszerű tusolással nem lehet őket eltávolítani. A szervezetben maradó toxinok bőrbetegségeket okoznak, és az egész testben a nehézkesség-, kényelmetlenség-érzést keltenek.
    Melyik az a gyógykúra, amely után csodálatos könnyűséget érez az ember? A szauna. A forró gőz felgyorsítja az anyagcserét, kitágítja a pórusokat, s ezáltal eltávolítja a felhalmozódott szennyeződést. Az esetben, ha Ön nem kedveli a szaunát, vagy az Önnek valamilyen oknál fogva ellenjavallt, akkor odahaza tegye a következőket.
    Engedjen a kádba meleg vizet, s oldjon fel benne másfél kiló közönséges konyhasót. Vegyen ilyen fürdőt hetente egy-két alkalommal, de mindenféle rendszer nélkül is megteheti, amikor úgy érzi, hogy meg akar szabadulni a toxinoktól. A sós víz – amely tulajdonképpen nátrium klorid oldat –
minden kiszív a pórusokból, ami nem oda való. Ne felejtse el a sós fürdő után tusolással leöblíteni magáról a kioldott szennyeződést.





 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 15
Heti: 21
Havi: 96
Össz.: 35 589

Látogatottság növelés
Oldal: Gyógyító receptek
Holisztikus egészség - és Reiki klub - © 2008 - 2024 - szivarvanyreikiklub.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »